Допомога евакуйованим українцям в Японії

Навчання

Розділи:

Послуги по догляду за дітьми. Дитячі садки.

Якщо потрібно залишити дитину на короткий проміжок часу для вирішення невідкладних питань або потрібно залишати дитину на більш тривалий період часу щодня, щоб попрацювати, то для вас є послуга, що відповідає вашій ситуації.
Для отримання додаткової інформації зверніться до місцевої адміністрації.
Якщо у вас є член сім’ї або друг, який розмовляє японською мовою, будь ласка, постарайтеся взяти його з собою при відвідуванні місцевої адміністрації.

*Щодо дитячих садків, то вони включені до послуг з догляду за дітьми. У садок можна ходити безкоштовно у місцевості, де ви маєте реєстрацію при особистому зверненні до адміністрації міста, селища чи села. 

Школа

Особам, які бажають вступити до початкової, середньої, або старшої школи, необхідно звернутися до місцевої адміністрації.
Для оформлення на навчання дітей у старшу школу, необхідно звернутися до адміністрації префектури, за місцем проживання. В обох випадках існує Комісія з освіти, так звана «Кйоіку Ійнкай»», який може допомогти вам. Деякі адміністрації міст мають консультаційну службу для іноземців.
Плата за навчання у початковій, середній та старшій школі не стягується, крім плати за інші сервіси, наприклад, спеціальні уроки японської мови.

Довідник з навчання у школі(Guidebook for Starting School)https://www.mext.go.jp/component/…1358299_01.pdf

Іноземцям, які бажають навчатися у середній школі. (Легка японська мова)
https://www.moj.go.jp/isa/content/930006277.pdf

Довідкова служба Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії
Номер телефону:0120-082-434Години роботи: з 9.30 до 18.15 (будні дні)
Сторінка з інформацією українською мовою:https://www.mext.go.jp/ukraine_helpdesk.html

Вищий навчальний заклад, училище

Якщо ви хочете вступити до японського вищого навчального закладу (ВНЗ) або технічного училища, зверніться безпосередньо до ВНЗ або технічного училища, до якого ви бажаєте вступити.

Деякі японські ВНЗ заявляють, що допомагатимуть вихідцям з України, які шукають захист у Японії та приймають на навчання.
Список вищих навчальних закладів знаходиться у наведеному нижче сайті.
Сайт: https://www.studyinjapan.go.jp/ja/other/news /000164.html

Якщо ви не знаєте, до якої адміністрації, ВНЗ або технічного училища звернутися, будь ласка, звертайтеся до Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії.
Довідкова служба Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії
Номер телефону:0120-082-434Години роботи: з 9.30 до 18.15 (будні дні)
Сторінка з інформацією українською мовою:https://www.mext.go.jp/ukraine_helpdesk.html

Дистанційне навчання (українська освіта)

З метою допомоги у вирішенні проблем у здобутті української освіти дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією, Міністерством освіти і науки України сформовано:
 
– перелік шкіл та організацій, які можуть допомогти отримати освіту дистанційно (під час воєнного стану доступ надається безкоштовно):  
 
– перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та отримання достовірної інформації :
 
Крім того, міжнародна акредитована американська школа Citizen High School у партнерстві з Посольством України в США та МОН України запускає створення Української онлайн-академії для тимчасово переміщених школярів, яка дозволить продовжити навчання безоплатно.
Головною метою академії є забезпечення безперервної освіти учнів, які тимчасово переміщені в регіони України чи за її межі. Цільова аудиторія – учні 9-11 класів. Онлайн-академія розробляє курси з україномовним перекладом, що є помічним для учнів, які не мають можливості продовжити навчання іноземною  мовою, що дозволить здобувачам освіти швидше повернутися до навчання в Україні після перемоги.
 
Зазначена онлайн-платформа включена до переліку рекомендованих МОН та може бути використана дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією.
З деталями діяльності програми та реєстрації можна ознайомитися за посиланням https://citizenshighschool.com/…/ukrainian-online-academy/ 
Пропонуємо ознайомитися з відповідними ресурсами.
 

Українські недільні школи в Японії

Українська недільна школа дитячого розвитку “Хробачок” (м. Токіо)

Культурне та мовне навчання для діточок від дошкільного до молодшого/ середнього шкільного віку.
Майстер-класи для родин з дітьми.

Сайт: https://khrobachok.org

Українська недільна школа “Джерельце” (м. Токіо)

Для дошкільнят програмою передбачено такі предмети, як розвиток логічного мислення, навчання письму, основам математики, хореографії та співу. Для дітей шкільного віку — уроки української мови, народознавства, комп’ютерної грамоти.

Сайт: https://dzherelce.github.io

Українська школа “Берегиня” (м. Наґоя, Аічі-кен)

Вивчення української мови, культури та традицій України. Проведення розважальних занять, конкурсів та фестивалів.

Сайт: http://jp-ua.org/…pjml7Q