Що робити у випадку захворювання
Якщо симптоми не надто серйозні, можна звернутися до аптеки або драгстору. Ви можете описати симптоми фармацевту, який порекомендує ліки, які ви можете купити без рецепта.
При серйозних симптомах слід звернутися в клініку або лікарню.
В Японії кожна людина повинна бути залучена до системи суспільного медичного страхування, і якщо ви ходите в лікарню без оформлення страховки, з вас буде стягнуто повну суму (100%).
Люди, що працюють на виробництві, а також їх утриманці залучаються до системи медичного страхування через їх компанії. Іншим – тим, хто не працює, або є самозайнятим і т. ін., необхідно зареєструватися до системи Національного медичного страхування (National Health Insurance) в муніципалітеті за місцем проживання.
Особам, які евакуювалися з України, для оформлення медичного страхування треба перш за все змінити статус проживання з «Короткострокове перебування» з дозволом на перебування в країні протягом 90 днів на «Певна діяльність (1 рік)», який дозволяє працювати в Японії.
Після отримання статусу «Певна діяльність (1 рік)», будь ласка, подайте заявку на Національне медичне страхування в органи місцевого самоврядування за місцем проживання.
Оформивши страховку, ви отримаєте страхову картку. Якщо ви пред’явите картку в прийомній лікарні, то ви отримаєте медичну допомогу, сплативши не більше ніж 30% вартості. Цей відсоток залежить від вашого віку та доходу. Якщо щомісячні витрати перевищують верхню межу, існує також система виплати надлишкової суми, «Допомога на медичні витрати з високою вартістю».
Якщо ви після огляду лікаря отримаєте рецепт, ви можете придбати ліки в аптеці. Перелік медичних закладів, які готові прийняти іноземців, можна знайти на сайті Японської національної туристичної організації (JNTO:Japan National Tourism Organization). Натисніть на наведені нижче посилання.
JNTO: Japan National Tourism Organization (японською)
JNTO: Japan National Tourism Organization (англійською)
Примітка: отримавши “картку резидента”, ви зможете оформити національне медичне страхування. Деталі в розділі “Іміграція“
Психологічна допомога
Кабінет психологічної підтримки (онлайн; офлайн: м. Токіо)
З 9 травня 2022 у Токіо в International Communication Space за адресою: 1-6-3 Kita Aoyama, Minato-ku, Tokyo (General Incorporated Foundation | Minato International Association) починає роботу Кабінет психологічної підтримки громадян України, евакуйованих до Японії через війну, а також – для українців, що постійно проживають на території Японії.
Прийом здійснює психоаналітик, кризовий психолог, член Національної психологічної асоціації України Ольга Бальмен по понеділках, середах і суботах.
Консультації в форматах офлайн і онлайн.
Отримати індивідуальну консультацію можна за попереднім записом, надіславши повідомлення-запит за номером телефону: +38 067 409 39 39 (WhatsApp),
або заповнивши онлайн-форму на сайті: www.olhabalmen.com.ua/ua/contact
Вартість консультації:
● безкоштовно * / до 5 сесій тривалістю 50 хвилин кожна
● ¥1000 або 250 грн / 50 хвилин
* Благодійна програма безкоштовної психологічної підтримки захисників України, волонтерів, внутрішньо-переміщених осіб та українців, які внаслідок російської агресії проти України були вимушені покинути домівки та евакуюватися за кордон, у рамках ініціативи психологів НПА #ЯбудуТвоїмТилом #StandWithUkraine